VuuZoo: Türkiye'nin Yeni Pazaryeri Platformu

VuuZoo Kargo Sistemi Nedir ?

 
VuuZoo Kargo Sistemi mağazaların siparişlerini, hiçbir ön köşul veya kargo firması ile anlaşma gerekmeksizin, sadece sistem üzerinden tek tuşla kargo çıktısı alarak gönderi oluşturabildikleri ve kargo işlemlerini başlatabildikleri entegre bir sistemdir. VuuZoo Kargo Sistemi'nde, ülke içerisinde aktif olarak kullanılan tüm kargo firmaları yer almaktadır. Mağazalar, VuuZoo Kargo Sistemi'ndeki kargo firmalarının tamamını kullanabilir ve dilediği zaman değişiklik yaparak farklı bir kargo firması ile de gönderi sağlayabilmektedir.
 
Bu esneklik sayesinde VuuZoo üzerinden gönderilen siparişlerde kargo veya sevkiyat işlemleri daha hızlı, kolay ve daha az işlem yapılarak tamamlanabilmektedir. Talep doğrultusunda mağazalar kargo şirketleriyle özel olarak yapmış oldukları anlaşma üzerinden de siparişlerini gönderebilir. Özel anlaşmalarıyla kargolarını göndermek isteyen mağazalar sipariş durumlarını manuel olarak güncellemelidir.

 


 

SİPARİŞLERİN KARGO TAKİP SÜRECİ

 

 

Vuuzoo alışverişlerinizdeki siparişlerin kargo durumu bilgilendirme servisi tarafından anlık olarak paylaşılmaktadır. Alışverişiniz tamamlandıktan sonra siparişlerinizin her aşaması e-posta, sms ve bildirim olarak sizlere gönderilmektedir. Sipariş takibi için Profilim → Siparişlerim sekmesinden ilgili siparişin detayına tıklayarak kargo ve sevk durumlarını anlık olarak tüm detaylarıyla inceleyebilirsiniz. 

Sipariş Sevk Durumları

Kargo Kaydı Oluşturuldu → Siparişiniz mağaza tarafından onaylandı ve kargo takip kodu oluşturuldu.

Kargoya Teslim Edildi → Mağaza siparişinizi ilgili kargo şubesine teslim etti.

Kargo Yola Çıktı → Siparişiniz kargo şubesinden size en yakın kargo şubesine teslim edilmek üzere yola çıktı.

Kargo Teslim Birimde → Siparişiniz teslimat adresinize en yakın kargo şubesine teslim edildi.

Kargo Adrese Yönlendirildi → Kargo size teslim edilmek üzere kargo şubesinden yola çıktı.

Kargo Teslim Edildi → Tebrikler! Siparişiniz teslim edildi.